Özlü Bergama Çiftliği Kış Paketi
Özlü Bergama Çiftliği Kış Paketi
Özlü Bergama Çiftliği Kış Paketi
Özlü Bergama Çiftliği Kış Paketi
Özlü Bergama Çiftliği Kış Paketi
Özlü Bergama Çiftliği Kış Paketi
Özlü Bergama Çiftliği Kış Paketi

Özlü Bergama Çiftliği Kış Paketi

İndirim Oranı : %4 İndirim
Fiyat : ₺240,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺230,00(KDV Dahil)

Kış Seti

Paket İçeriği:

  • 250g Çam Balı Cam Kavanoz
  • Propolis Sıvı Ekstratı
  • 200g Polen
  • Adaçayı (Hediye)

:

PROPOLİS SIVI EKSTRATI

Propolis, arıların bitkilerden ürettiği ve kovan içi temizlikte ve kovanın yalıtımında kullandıkları reçinemsi maddelerdir. Kullanım geçmişi oldukça eski olmakla beraber, M.Ö. 350'ye kadar gittiği tahmin edilmektedir. Propolis, dünyanın en ünlü antibiyotiği olarak bilinen bir arı ürünüdür. Yunanlılar'ın apseler için, Asurlular'ın ise yara ve tümör tedavisinde propolisten yararlandığı düşünülmektedir.Propolisi saf haliyle sindirmek çok da mümkün değildir bu yüzden biz sizler için gıda mühendisleri kontrolünde saf halini ekstrakte veya diğer ismiyle özütleyerek kullanım ve sindirimini kolaylaştırıyoruz.Balla karıştırarak tüketirseniz eğer yetişkinler bir tatlı kaşığı çocuklar bir çay kaşığı tüketmelidir.

 

 

ÇAM BALI

 Çam ağaçlarında oluşan özel salgıların, bal arıları tarafından sabırla işlenerek üretilmesi sonucu ortaya çıkan doğal çam balı sofralarınızın baş tacı olmak için hazır.

ŞEKER DEĞİL ÇAM BALI!

Çam balı diğer ballara göre daha koyu rengi ve kıvamı, baharatımsı lezzetiyle farkını ortaya koymaktadır. Kahvaltılarımızın baştacı olan çambalı şeker yerine de günümüzde bolca kullanılmaktadır, bunun nedeni ise şekerin aksine sindirme uğramadan direkt kana karışmasıdır. Gözümüzden sakındığımız çocuklarımız için kahvaltı sevdirici olan balımız içerisindeki çinko bakır ve bir çok antioksidan ve antibakteriyel özelliği vücud direncini artırırken boğaz ağrısına da çok iyi geldiği bilinmektedir. Kış aylarında bitki çaylarınızla bunu deneyip görebilirsiniz. Geçmişten bugüne gelen o nostalji  köy kahvaltılarında kaymakla, günümüzün sofralarında pankekle onu denediğiniz zaman vazgeçilmeziniz olacak.Tüketirken bir arının ortalama 7 hafta yaşadığını ve bu sürede bize bir tatlı kaşığı bal yaptığını  unutmayınız.

 

POLEN

 Polen, bitkilerin üreme organlarının başlıklarında bulunan üreme hücreleridir. Protein bakımından zengin içeriğe sahip, içerisinde aminoasitler, fenolik asitler, steroidler, enzimler antioksidanlar, beta karoten, kalsiyum, magnezyum, selenyum, nükleik asit, lektin, sistein, B1, B2, C ve E vitamin değeri yüksek bir arı ürünüdür. Polenlerimizin bir çay kaşığında 2 kilo kemiksiz ve yağsız et ya da 12 litre sütteki kadar esansiyel bulunur.Ek gıda olarak bolca tüketilmektedir.

 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR